חפש

נגיעה קוצ'ינית בישראל

 

"המטבח הקוצ'יני: צמחוני – בשרי - כשר"
 
לראשונה בארץ, ספר מקצועי, מקסים ולא שגרתי של ד"ר אתי גלעד על רזי המטבח הקוצ'יני, בעיצוב ייחודי ושפה קולחת, המעורר חשק לגשת למטבח ולהתחיל להכין. הספר מאפשר הצצה למטבח שאינו מוכר לנו, והתחלה של מסע קולינארי אקזוטי.
אומנות הבישול הקוצ'יני היא עתיקת יומין ומשלבת בתוכה אלמנטים שונים מתחום הרוח ומתחום הגשמיות. הכנת האוכל נתפסת כטקס גסטרונומי שבו מושקעים הרבה אהבה, דמיון ויצירתיות. ארוחות שהכנתן אורכת שעות, נאכלות כהרף עין בהרגשה שיש תמורה גם למכינים וגם לסועדים אותן. בסיום הארוחה נותר "טעם של עוד" עם תחושה קלה ונוחה
.


על הספר
אבישי מזרחי, אתר כיפה 2007 
 
"בימים אלו הוציאה, ד"ר אתי גלעד, בת העדה, ספר מתכונים מרהיב ובו שזורים מטעמי העדה הקוצינית לצד סקירה נרחבת על קהילת יהודי קוצין ומאפייניה. זהו ספר נדיר וייחודי אשר מעבר לגלריית המתכונים העשירה, מתגלים אופיים וייחודיותם של בני הקהילה אשר הכנת התבשילים ורקיחת המטעמים מביאה לידי ביטוי וחושפת את קווי אישיותם. מאכלים משובחים אשר הסבלנות, העדינות והאהבה הנם רכיבים מהותיים בהכנתם. בספר ימצא הקורא את מתכוני העדה השונים ודרך הכנתם, החל מלחמים מפתיעים עבור דרך תבשילי ירקות בשר ודגים אשר ספק אם הישראלי הממוצע נהנה אי פעם מטעמם וכלה בקינוחים נדירים מלוחים ומתוקים. את הספר מלווים צילומים רבים משכונות היהודים בהודו, בתי הכנסת והשוק המקומי וכמובן צילומים, מעלי ריר, של מטעמי העדה. אם עדיין לא שמעתם על פונגלם ולא טבלתם דושה בצאמאנדי ועדיין לא קינחתם עם פייסאם ופלארם הגיע הזמן לעלעל בספר".